UWAGA ! Wszystkich którzy chcą mnie zobaczyć i posłuchać muzyki na żywo a mieszkają na Lubelszczyźnie będą mieli okazję w dniach na przełomie października i listopada zaprosić mnie do szkoły lub przedszkola na występ. A w grudniu już z programem kolędowo, pasterałkowym. Zamów koncert już teraz ! tel: 602-825-155

WITAM PAŃSTWA 
Zapraszam w góry do posłuchania muzyki na żywo.
Odwiedzenia "Muzycznej Izby Regionalnej" która mieści się w pięknym zabytkowym dworze Kępińskich w Żywcu - Moszczanicy w otoczeniu Beskidu Żywieckiego.

Dziękuje Wszystkim którzy wysłali na mnie
SMS w programie "Mam Talent".
Nie zmagałem się w finale ale wiem,
że było to zagranie tylko pod program i
jego charakter.
Mój Talent nie zmieścił się w jego formule.
Ale i tak dziękuje Wszystkim którzy trzymali
za mnie kciuki.
Dziękuje bardzo to była moja przygoda życia !
 Do zobaczenia na żywo w górach. Hej !

Mam talent - 4 półfinałZobacz mój wywiad po eliminacjach -
eXkluzywny materiał kliknij


Świat się dowiedział, że usłyszy po raz pierwszy w historii ludzkości kompozycję Franciszka Schuberta pt. "Ave Maria"....
ale na instrumencie którego nie wykonał człowiek !
I zagrał na liściu melodycznie, rytmicznie, harmonicznie, dynamicznie.
Po czym uzyskał wielkie brawa !
Każdy artysta miał w programie tylko 2 minuty na zaprezentowanie się Jacentemu w drodze wyjątku pozwolono poza limitem czasowym i też wykonał na liściu: Koncert fortepianowy No1  b-moll Pitra Czajkowskiego.
Jacenty przeszedł do półfinału bez najmniejszego uszczerbku i zarzutów ze strony jury ! 

foto: TVN
TAK OPISALI MNIE W PROGRAMIE "MAM TALENT"
Imię: Jacenty
Nazwisko: Ignatowicz
Funkcja: gra na liściach
64-letni emerytowany nauczyciel z Żywca w woj. śląskim.
Potrafi zagrać na każdym liściu każdą melodię, od klasyki po najnowsze przeboje.
 
 
Wideo (1/1)
 
1. Skąd u Ciebie pewność, że masz talent?

Robię to czego nikt inny do tej pory nie uczynił (a przynajmniej o tym nie wiem). Łamię konwencję w różnych stylach muzyki i wykonuję ją solo  na instrumencie którego nie wykonał człowiek - czyli na zielonym listku. Potrafię wykonać utwory muzyki klasycznej, np. Piotra Czajkowskiego, G.Verdiego, jazzowej, country oraz w stylu pop. Wykonuję utwory muzyczne nie tylko te  które ja chcę ale także i te które życzą sobie goście. Gram na kilkunastu instrumentach muzycznych: saksofon, klarnet, fletnia, harmonijka ustna, oraz instrumentach góralskich. Największą radość mam wtedy gdy poza granicami Polski wykonuję melodię tego kraju w którym przebywam a ludzie radują się.

2. Co czułeś, kiedy podczas castingów spoglądałeś na konkurentów? Strach czy dumę?

Oglądając konkurentów na castingach myślałem, że chociaż perfekcyjnie ktoś coś wyćwiczył, to jednak nie jest to jeszcze talent. Ja robię coś osobliwego, szczególnego, czego nikt inny nie potrafi w takim stylu. Czułem się dumny, że z zielonym listkiem mogłem porwać za sobą całą widownię we Wrocławskiej Operze.

3. Za co mogą Cię pokochać miliony?

Miliony ludzi mogą pokochać mnie za moje odkrycie, że za pomocą małego zielonego listka odczytuję muzykę różnych epok, stylów, i niosę im radość w każdej szerokości geograficznej. I przy tym preferuję własne motto: "Żyjmy weselej, jeśli nie bogaciej - i Ty możesz muzykować tak jak ja…” bo liści zielonych mamy Ci na świecie dostatek. I dopóki liście będą na świecie, dotąd będzie trwała muzyka.

4. Co się stanie, jeśli nie wygrasz tego programu? (Masz plan awaryjny?)

Jeśli nie wygram tego programu to i tak będę czuł się WYGRANY, bo robię to co robię z potrzeby serca, dla ludzi i sprawia mi to radość, satysfakcję, zadowolenie, a tych przymiotów za pieniądze się nie kupi…

5. Do kogo chcesz trafić ze swoim przekazem?

Ze swoim przekazem chcę trafić do wszystkich ludzi, np. do dzieci aby zachęcić je do muzykowania zaczynając od najtańszego wszędzie dostępnego zielonego listka. Pragnę podsunąć młodzieży nową formę realizowania się w stylu muzycznym.

6. Co 100 tysięcy euro wniesie w rozwój Twojego talentu?

100 000 € wygranej pozwoli mi pokryć koszty aby jeździć i nauczać i dawać koncerty w domach dziecka, szpitalach a nawt dorosłym w więzieniach.

7. Ile jesteś w stanie poświęcić, by wypromować swój talent?

Dla wypromowania talentu pracuję już od dzieciństwa i uważam, że już go wypromowałem. Czytaj w google: Jacenty Ignatowicz.

8. Co czujesz, gdy jesteś na scenie i wszystkie spojrzenia skupione są na Tobie?

Gdy jestem na scenie i spojrzenia widzów uśmiechnięte i zadowolone skierowane są na mnie to ja ich życzliwość i dobro zbieram jak antena i odwdzięczam się im za to dobrze wykonaną muzyką. Tysiące uśmiechniętych widzów odbieram jako doping bo artyście potrzebni są widzowie i ich brawa.

9. Czy nie boisz się, że w odcinku na żywo stres Cię pożre, a jury – dobije?

Nie boję się stresu ponieważ na co dzień występuję na żywo przed liczną widownią i sławnymi osobistościami także nie będę w ogóle czuł obecności jury bo gram dla widowni.

10. Czy jesteś gotowy na sławę? Kusi Cię popularność?

Na sławę jestem gotów i mile być popularnym ale to mi w głowie nie przewróci bo póki co do tej pory jestem już w miarę rozpoznawalną osobą.

11. Czego mogą się po Tobie spodziewać widzowie?

Widzowie mogą się po mnie spodziewać interesującego, unikatowego przekazu muzycznego i gry na zielonym listku na najwyższym, najtrudniejszym poziomie światowym - bez pomocy rąk, ale to trzeba osobiście zobaczyć w programie.

12. Ty i Twój talent. Jaka będzie wasza przyszłość...?

Skoro będę odkryty z moim talentem więc przypuszczam, że „posypią się” propozycje a to oznacza: praca, praca i jeszcze raz praca…
 

 

Zobacz artykuły o programie:


Jacenty ćwiczy na zielonym listku przed nagraniem


W przyjacielskich objęciach Starsburgera prowadzącego program.

NOWOŚĆ ! artykuł z występów w LONDYNIE

Zdjęcia z realizacji programu dla wędkarzy z łowisk Beskidu Żywieckiego
"Taaaka Ryba" dla telewizji TELE 5.